Novinky z Javoria 2018

Zverejnujeme Newsleter Javoria v plnom znení:

Mnohí ste si určite všimli, že meditačné centrum Javorie má novú stránku s čerstvou ponukou meditačných kurzov. Ich celý zoznam nájdete v sekcií program kurzov (http://www.javorie.com/stranka/program-kurzov). V rámci Noviniek  spomenieme iba niektoré z nich.

Info 1.  Gavesi, Dhammajiva a samozasedy pred nimi:

Bhante Gavesi (4.5.-18.5.) otvára tohtoročnú sezónu. Pre lepší rozbeh sme sa rozhodli otvoriť centrum o týždeň skôr a umožniť vám začať na samozásede (27.4. -4.5.). Práve sme sa dozvedeli, že Gavesi príde na Javorie už od 29.4. Nebude oficiálne vyučovať, ale priestor na interview si určite nájde.

Podobný zámer, umožniť vám rozbehnúť sa na samozásede (8.6.-13.6), máme aj pred kurzom ctihodného Dhammajivu.

Info 2.  veľký meditačný majster

Najväčšia novinka tohto roka je Bhante Dhammajiva (13.6.-20.6.) zo Srí Lanky. Nebolo jednoduché nájsť priestor v jeho vybukovanom harmonograme, ale podarilo sa! Pokiaľ chcete zažiť srí lanskú lesnú tradíciu v plnej paráde, tak na tomto zásede nemôžete chýbať.

Info 3.  niečo trochu iné

Pre tých z vás, ktorí hľadáte niečo kratšie a trochu voľnejšie, je tu okrem už známej Maichi Brigitte (25.5.-29.5.) tento rok aj psychoterapeut Ján Burian (1.6.-8.6.) Pozvali sme ho, aby zrealizoval svoj meditačný kurz zameraný na všímavý rozhovor. Bude sa veľa meditovať, ale bude sa aj rozprávať. Jednoducho trocha zmeny do vipassanovej rutiny.

Info 4. novinky 2018

Tento rok sa nám podarilo zohnať niekoľko nových učiteľov. Vyberali sme starostlivo podľa rôznych referencií a odporúčaní. Snažili sme sa držať línie Mahasi Sayadaw, ale zároveň nájsť ľudí ktorí majú skúsenosti aj s meditujúcimi zo západných krajín. A posledná hlavná požiadavka bola aby mali ochotu chodiť pravidelne, a tak vznikla nová tradícia.

Prvým je už spomínaný Ján Burian. Z mníchov sú noví Dhammajiva a Seelawansa (26.6.-1.7.).  Z laickýh učiteľov (väčšinou bývalých mníchov) k nám príde Sean Pritchard a Hannes Huber. Všetci majú dlhoročné skúsenosti –začínali ďaleko v 80tich rokoch a vedeniu kurzov sa tiež venujú už desaťročia.

Sean Pritchard (3.7.-11.7.)  priletí z Kanady. Pokiaľ jeho kurz bude mať úspech (aspoň dvoch osvietených J) tak bude chodiť pravidelne. Niektorí ho možno poznáte z Čiech, kde už viedol pár kurzov organizovaných Buddha Mangalov. Ak by ste ho chceli spoznať bližšie, bude mať verejné prednášky v Bratislave (30.6.), Žiline (1.7.) a v Banskej Bystrici (2.7.)

Hannes Huber (10.8.-17.8) je z neďalekého Rakúska, takže jeho dochádzanie bude jednoduchšie. Avšak tiež je u nás pomerne neznámy a tak sme aj s ním zorganizovali verejné prednášky. Prvá bude v Bratislave (19.5.) a druhá v Žiline (20.5.), čiže v dostatočnom predstihu pred jeho kurzom na Javorí.

Presnejšie informácie ohľadom verejných prednášok sa dozviete na stránkach o.z. Sati (www.sati.sk)

Podrobné informácie o všetkých kurzoch (je ich viac, ako sme teraz spomenuli) nájdete na našej stránke, alebo na facebooku.

Tešíme sa na Vás

Saddhu, saddhu, saddhu

Ján Valkovič a kol.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *